פיתוח אפליקציות

הטלפון הנייד הינו מכשיר חכם המאפשר למחזיק בו קיום תקשורת מכל מקום ובכל שעה. השימוש הזה אמנם הינו עיקרי ומכריע אבל הוא רק חלק קטן משורת שימושים חשובים נוספים המשדרגים את איכות החיים של הבעלים. עובדת היותו מחשב זעיר מאפשר למחזיקים התחברות לאינטרנט לצורך גלישה באתרים שונים. כניסה לאתרים אלו מאפשרת לבעליהם גישה ללקוחות קיימים ואחרים שהינם פוטנציאליים. יחד עם זאת, יש צורך להתאים את האתר לגלישה בטלפון נייד שגודל המסך שלו קטן משמעותית ממסכי מחשב מקובלים. חברות ועסקים רבים אינם מסתפקים עוד בבניית אתרים אלא מחפשים מכשירים יעילים ומודרניים יותר המקלים את התקשורת אל לקוחותיה.

למה לבנות אפליקציה לעסק ?

פיתוח אפליקציות ייעודיות והמותאמות לעסק נעשה בדיוק לטובת עסקים הרוצים לשדרג את פעילותם ונוכחותם, להעלות רמת השירות ליצור קשר ישיר ובלתי אמצעי ללקוחות, להעביר מסרים ותכנים, לביצוע פעילות כולל רכישות מקוונות, לקיים רשימות תפוצות, לעקוב אחר פעילות גולשים, ובעקרון, לנהל תקשורת חכמה עם הלקוחות. אפליקציה הינה, למעשה, קוד גינארי הכולל תכנים רבים ומיועדת לשימוש באמצעות טלפונים סלולאריים וטאבלטים. למעשה הן מפותחות במרבית התחומים החשובים במשק, בחברה, בתרבות, בכלכלה וכדומה. מבקשים אותן מוסדות ממשלתיים וציבוריים, חברות ועסקים אחרים, מוסדות לימוד ותרבות ועוד רבים אחרים.

מספר דוגמאות במשק: בנקים המפתחים אפליקציות לשימוש לקוחות. הן מייתרות את ההליכה לבנק ומצמצמות למינימום את השירות בבנקים עצמם. מוסדות רפואיים דוגמת קופות חולים המאפשרות ניווט עצמאי לצורך קביעת תורים, עיון בתוצאות בדיקות, הזמנת רופאים מומחים, מרשמי תרופות ועוד. קיימות אפליקציות ניווט המאפשרות לכל אחד להגיע ליעדו במהירות ו/או בדרך הקצרה והנוחה ביותר. אפליקציות למשחקים המפותחות על ידי חברות המתמחות בכך. הן מאפשרות בילוי זמן רב במשחק תוך כדי המתנה לתור במרפאה, ברשות המיסים ובמקומות עמוסים אחרים. הן מאפשרות גם שעות בילוי רבות במשחק להנאה, לחשיבה ועוד. אחרות מיועדות לקריאת ספרים ותכנים אחרים. רשתות שיווק בתחומים שונים משתמשות בהן לצורך העברת מידע. לרכבת ישראל, לאגד ולחברות הסעה אחרות יש אפליקציות פופולאריות. פנגו מיועדת לחניה, בוקינג לחיפוש בתי מלון ועוד.

אילו אפליקציות הצליחו ובגדול?

הפופולאריות הבינלאומיות ביותר שחלקן חברתיות הן, כמובן, פייסבוק, יוטיוב, וויז, טוויטר, ווטס אפ, אינסטגראם, מסנג'ר, אי ביי ועוד. אפליקציות מיוחדות הן כאלו שנועדו לזיהוי שירים, לקביעת יומני פגישות, לעריכות שונות ועוד. פיתוח אפליקציה נעשה על ידי חברה המתמחה בכך יחד עם הבעלים המגדירים את צרכיהם. הפיתוח מתחשב רבות בחוויית המשתמש שבאה לידי ביטוי  במהירות הגלישה, בנגישות המידע, ביכולת של הגולש להגיע במהירות למידע לו הוא נזקק, ביצירת קשר ולביצוע פעולות. יש צורך להתבסס על מערכות הפעלה מובילות ובראשן האנדרואיד ולאחריה ה IOS. יש גופים הבוחרים באחת מהן ולוקחים בחשבון שהאנדרואיד היא השולטת בשוק  אבל יש הנעזרים בשתיהן כדי לאפשר לגלישה מקסימאלית של משתמשים. 

.