בניית אתרים לעסקים – כל מה שצריך לדעת

כאשר עסק מחליט לבנות אתר אינטרנט עסקי, הוא יוצא מתוך נקודת הנחה הגיונית וסבירה, שהאתר נועד לאפשר לו ליהנות מחשיפה גדולה יותר לקהל לקוחות חדש. כמו כן, האתר אמור להיות פלטפורמה שתספק לו פרסום ולשווק את עצמו בצורה הטובה ביותר.

לכן, בניית אתרים לעסקים זהו פרוייקט רציני מאוד שבסופו יקבע כיצד בית העסק יראה בזירה הדיגיטלית. כמו כן, חשוב מאוד לוודא כי האתר מותאם לתנאים וליכולות של בית העסק. אין טעם לעלות אתר שאיננו עומד בפרמטרים של העסק, בין אם זה מבחינה תפעולית, מבחינה כלכלית, וכן אין טעם לעלות אתר לרשת, אם הוא לא יכול לשרת אותו כמו שצריך.

בניית אתרים לעסקים זה עניין מערכתי. כלומר, לא רק גורם אחד אמור לקחת חלק בתהליך, אלא גורמים רבים, בין אם זה מתוך העסק ובין אם זה מתוך החברה שאחראית על בניית האתר. על מנת לנהל את התהליך הזה בצורה נכונה, הרי שיש למנות מנהל פרויקט מטעם החברה שאחראית על הבנייה וכן מטעם העסק. שניהם ביחד ינהלו אותו, כאשר צוות עובדים יהיה אחראי בפועל על כל תהליך איסוף המידע והבנייה.

לפני שנסביר כיצד נעשה התהליך של פיתוח אתרים לעסקים, חשוב להבהיר עוד נקודה, כל אתר לעסק בנוי בצורה שונה וזאת מתוך הבנה שלכל עסק יש ייחודיות משלו וצרכים אחרים. אך יחד עם זאת, בסופו של דבר, המטרה של כל עסק היא דומה, לייצר אתר שיביא לו טראפיק איכותי שיוביל לידי כך שאותם גולשים יבצעו פעולה מסוימת, בין אם זה רכישת מוצר, הזמנת שירות או יצירת קשר עם בית העסק, דרך האתר או בטלפון.

כיצד בונים אתר לעסק בצורה נכונה

ראשית, יש להתמקד באפיון של העסק. כלומר, להבין את כל הרבדים של בית העסק, מה הוא מוכר, מי המתחרים שלו, מה הבידול של בית העסק מאשר המתחרים, מי קהל היעד העיקרי וכו'. אפיון אתר נכון יעזור לבנות אתר אפקטיבי מותאם לצרכים המדויקים ביותר של העסק ולבידול העסק משאר המתחרים בתחום.

שנית, יש להתמקד בעיצוב ובמבנה האתר. כלומר אילו תכנים יוצגו באתר, כמה עמודים האתר יכיל, איך האתר יראה מבחינת סקשיינים, תפריטים, צבעים וקומפוזיציה של הדברים ועוד.

שלישית, יש לבדוק היכן האתר יאוחסן. במידה וקהל הגולשים העיקרי נמצא באותה מדינה בה העסק ממוקם (נניח ישראל) אנחנו בוודאי נרצה שגם השרת יהייה ממוקם באותה מדינה (נניח ישראל). למיקום השרת של האתר יש חשיבות רבה אשר משפיעה על מהירות האתר, איכות ודירוג האתר בכללותו. ככל שהשרת יותר קרוב אל מיקום הגולשים פיזית, כך עמודי האתר יטענו מהר יותר ויתרמו לתחושת חווית המשתמש של הגולשים וגם ישפיעו על איכות ודירוג האתר ע"י אלגוריתם הדירוג של גוגל ומנועי חיפוש אחרים.