כמה זמן תחזיק גדר חדשה בביתך?

כאשר בוחנים גדר בוודאי תהיתם, האם גדר תחזיק מעמד באקלים המשתנה של ישראל? למד עוד על גדרות שונות ועל תוחלת החיים שלהן.

 

בחירת עיצובים וצבעים של גדר היא חלק אחד מהגנה ושיפור הבית שלך, אבל כמה זמן תחזיק גדר? לאקלים תפקיד משמעותי באורך החיים ובעמידותו של המבנה, ולכן סוג ואיכות החומרים שתבחרו לגדר הבאה שלכם יעשו את ההבדל.

כמה זמן תחזיק גדר באקלים הקשה?

סביר להניח שסגנון הבית או הבניין שלכם, כמו גם תפקוד הגדר, ישחקו תפקיד בחומרים שתבחרו. אבל, אם אתה מודאג לגבי גדר עמידה, אתה צריך גם להבין כיצד חומרים שונים יכולים להשפיע על ההחלטה שלך, במיוחד באקלים המשתנה לאורך כל השנה.

גדרות עץ

כמה זמן תחזיק גדר אם היא עשויה מעץ? זה תלוי בסוג העץ שתבחר. אשוחית מחזיקה בין 4-7 שנים, אורן בין 5-12 שנים, וגדרות פרטיות מעץ עשויות ארז מ-15-30 שנים. עץ מטופל, לעומת זאת, הולך להחזיק מעמד הרבה יותר, ולהגדיל את אורך החיים של אשוח ואורן לכ-20 שנה ושל ארז לכ-40 שנה.

גדרות מתכת

גדרות מתכת הן אפשרות יציבה בחומרי גידור. ישנם שלושה חומרי גדר מתכת פופולריים: חוליית שרשרת, אלומיניום וברזל יצוק. גדר שרשרת היא האפשרות המשתלמת והעמידה ביותר, אך היא אינה מספקת את המראה האסתטי או הדקורטיבי ביותר.

 

גדרות אלומיניום יתנו לך יותר אפשרויות לצבעים, אביזרים וקישוטים אומנותיים. עם טיפול נכון וטיפול מקדים, גדר מתכת יכולה להחזיק מעמד עשרות שנים.

גדרות ויניל

גדרות ויניל או PVC צומחות במהירות בפופולריות. הם נקיים למראה, נטולי תחזוקה יחסית ועמידים. יצרני חומרי PVC רבים מבטיחים למוצרים שלהם עד 30 שנה. סוגים אלה של גדרות זמינים במגוון גדלים, טקסטורות וצבעים. גדרות ויניל גם עומדות היטב בפני חורפים קשים ואינן רגישות לפטריות או ריקבון.

שיקולי עמידות גדר אחרים

בחירת החומרים שלך תיתן לך מושג טוב לגבי כמה זמן גדר תחזיק מעמד באזור שלך. אבל איך הגדר שלך מותקנת ומתוחזקת משנה גם כן.

 

רטיבות עלולה להזיק במהירות ולדרדר גדר. למרות שעמודי הגדר שלכם צריכים להיות באדמה, זה עוזר לבחור עבורם אזורים עם הלחות הנמוכה ביותר ולוודא שהם מטופלים לפני ההתקנה. יתר על כן, אתה יכול להשתמש בחומר מילוי בטון או חצץ בחורי העמוד כמחסום לחות.

 

לבסוף, אתה יכול לגרום לגדר שלך להחזיק מעמד זמן רב יותר על ידי שמירה על תחזוקה קפדנית. אם מדובר בעץ, אנו ממליצים לצבוע אותו לפני ההתקנה ולהדביק מחדש כתם כל כמה שנים. כדאי גם לבדוק את הגדר לאיתור ריקבון ולמנוע מממטרות להתיז ישירות על הגדר שלך.