האינדקס mobile-first של Google מספק כעת למעלה ממחצית מתוצאות החיפוש של Google

Google פרסמה עדכון על היוזמה שלה להכין אינדקס שנקרא mobile-first, והודיעה בין השאר כי היום, למעלה ממחצית מהדפים המוצגים בתוצאות החיפוש ברחבי העולם הם מעבודת האינדקס שעשתה גוגל לחיפושים מטלפונים ניידים. כלומר, סביר יותר שהדפים שבהם אתם מבקרים דרך החיפוש ב-Google מבוססים על האופן שבו Google סורקת את התוכן הזה והופכת אותו לאינדקס על סמך הגרסה לנייד של אותם הדפים.

מהו אינדקס mobile-first? האינדקס הזה הוא פשוט האופן שבו Google סורקת ולומדת את האינדקס בחיפושים מהנייד. במקום להסתכל על גרסת הדסקטופ (או ה-web) של הדף לדוגמה https://opendoors.co.il/

Google בוחנת את הגרסה לנייד. במילים פשוטות יותר, Google סורקת ומפתחת את דף האינטרנט שלכם על סמך האופן שבו הוא מתבצע בטלפון נייד, ובהשוואה למחשב השולחני.

Google תודיע לכם בדרך כלל כאשר האתר שלכם הועבר לאינדקס ה-mobile-first ב-Google Search Console, לכן הקפידו לבדוק את ההודעות שלכם ב-Google Search Console. Google גם יתייג את האתר שלכם שנסרק על ידי משתמש Googlebot smartphone בכלי הבדיקה של כתובת האתר כאות נוסף לכך שהאתר שלכם עבר.

Google אומרת שעליכם לשים לב לנתונים המובנים שלכם ולטקסט האלבומי עבור תמונות בדפים לנייד עם היווצרות השינוי הזה.

למה זה משנה? אם דפי הדסקטופ שונים מהדפים שלכם בנייד, הן מבחינת תוכן והן נתונים מובנים, ייתכן שהדירוגים שלכם יושפעו עקב כך. Google העבירה בדרך כלל אתרים שיש להם שוויון בין דפים לנייד ולמחשב השולחני, תחילה לאינדקס ה-mobile-first. אבל עם יותר ממחצית תוצאות החיפוש עכשיו באינדקס הזה, זה רק עניין של זמן עד שדפי האינטרנט שלכם שמותאמים למחשב השולחני יועברו לאינדקס ה-mobile-first גם כן.