ביל גייטס: הטעות הגדולה ביותר הייתה שלא שילבנו בין אנדרואיד למיקרוסופט

מייסד מיקרוסופט גילה במהלך ראיון כי הטעות הגדולה ביותר בחייו נעוצה בכך שלא השקיע במערכת ההפעלה שאינה של אפל, ושייכת כעת לגוגל בשווי 400 מיליארד דולר

 

המייסד והפילנתרופ של מיקרוסופט, ביל גייטס, אמר כי "הטעות הגדולה ביותר שלו אי פעם" היתה פספוס ההזדמנות לשיתוף פעולה עם מערכת ההפעלה של אנדרואיד ששוויה כיום 400 מיליארד דולר, מה שגרם לגוגל להיות המנצחת האמיתית. בראיון שנערך באירוע של קרן הון הסיכון וילג' גלובל, גייטס גילה כי הטעות היתה לאפשר לגוגל לפתח אנדרואיד ולא ליצור מודל רווחי בעצמו.

 

"בעולם התוכנה, במיוחד עבור הפלטפורמות, מדובר בשווקים של מנצחים, כך שהטעות הגדולה ביותר אי פעם היא ניהול כושל שגרם למיקרוסופט לא לחבור עם אנדרואיד, כלומר, זה היה דבר טבעי עבור מיקרוסופט כדי לנצח בתחרות מול חברות אחרות", אמר גייטס למייסדת ומנכ"לית Evbbrite, יוליה הארץ.

"אם אתה שם עם מחצית מכמות האפליקציות, או אפילו 90% מהן, אתה בדרך לאבדון מוחלט. יש מקום בדיוק עבור מערכת הפעלה אחת שאינה של אפל, וכמה היא שווה? 400 מיליארד דולר שיועברו מחברה G (גוגל) לחברה M (מיקרוסופט)", הדגיש. גוגל רכשה את אנדרואיד תמורת 50 מיליון דולר בלבד ב-2005. האייפון המקורי יצא ב-2007, ומכשיר האנדרואיד הראשון יצא ב-2008.

 

לאנדרואיד יש כיום 85% משוק מערכות ההפעלה של הטלפונים החכמים, ומערכות ההפעלה המבוססות על Windows של מיקרסופט אינן נוכחות בשוק כמעט בכלל. מיקרוסופט ביקשה מהמשתמשים שלה לעבור למכשיר אנדרואיד או iOS לאחר שהודיעה על סיום התמיכה ב-Windows 10 Mobile. החברה דיווחה למשתמשים כי מערכת ההפעלה Windows 10 Mobile תפסיק לקבל עדכוני אבטחה חדשים לאחר ה-10 בדצמבר. גייטס חדל להיות המנכ"ל בשנת 2000 והפסיק את כהונתו כמנכ"ל תוכנה בשנת 2008. סאטיה נאדלה מונה כמנכ"ל החברה בשנת 2014.